Kodėl kai kurie iš mūsų yra išsiblaškę?

Ar dažnai paliekate įjungtą lygintuvą, pamirštate svarbius susitikimus, pasiklystate paprastose kelionėse? Jei taip, tai pakankamai tikėtina, kad jūs dėl to nekalti.
Grupė Britanijos gydytojų neseniai aptiko ypatingą žmonių būseną - "vystymosi amneziją", kuri gali išsivystyti dėl patirto deguonies trūkumo vaikystėje. Šis atradimas vakar buvo paskelbtas kasmetinėje Amerikos mokslo vystymosi asociacijos konferencijoje.

"Vaikai su "vystymosi amnezija" yra aplinkinių apibūdinami kaip užmaršūs ir nepatikimi", teigė psichologė iš Britanijos Faraneh Vrgha-Khadem. "Jie dažnai pameta savo daiktus, pamiršta perduoti žinutes, lengvai pasiklysta naujoje aplinkoje, tačiau nepaisant sunkumų su atmintimi, jie pakankamai gerai įsisavina naujus dalykus ir informaciją iš aplinkinio pasaulio."

Vaikų smegenų tyrimai parodė, kad tokių vaikų smegenų srities, atsakingos už ilgalaikę atmintį, apimtis buvo 40-60% maženės talpos nei įprasta. Toks smegenų pažeidimas, mokslininkės nuomone, galėjo atsirasti dėl deguonies trūkumo sunkaus gimdymo metu arba per apopleksijos priepuolius.

"Vystymosi amnezijos" pasekmės vyresniame amžiuje gali būti įvairios. Kai kurie žmonės net gali pasijauti negalintys savarakiškai gyventi suaugusiųjų gyvenimo.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (8)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (16)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.