Klonavimu norima atkurti išnykusį Tasmanijos vilką

Ketvirtadienį mokslininkai paskelbė išskyrę išnykusio sterblinio Tasmanijos vilko (Thylacinus cynocephalus) DNR ir ketinantys klonavimu atkurti šią rūšį.
Prieš metus Australijos muziejaus saugykloje buvo rastas spirite užkonservuotas sterblinio vilko jauniklis. Jo širdyje, kepenyse, raumenyse ir kaulų čiulpuose buvo pakankamai DNR ir praėjusį mėnesį mokslininkams pavyko ją išskirti.

Kaip pasakojo muziejaus direktorius Michaelas Archeris (Maiklas Arčeris), jauniklis nėra vienintelis išlikęs sterblinio vilko preparatas, bet jis buvo užkonservuotas spiritu, o ne DNR pažeidžiančiu formalinu, kuris preparatų ruošimui naudojamas dažniau.

Sterblinis vilkas gyveno tik Tasmanijoje, o paskutinis šios rūšies žvėris nugaišo nelaisvėje 1936 metais.

Dabar reikia sudaryti sterblinio vilko genų "žemėlapį", sakė M. Archeris. Be to, prieš klonuojant reikės tam tikrų technologinių "patobulinimų", tačiau viliamasi sterblinį vilką klonuoti po kelerių metų.

Klonuojant tikriausiai bus pasinaudota kokiu nors Australijoje tebegyvenančiu sterbliniu.

Tuo tarpu šią savaitę paskelbta apie pirmuosius sėkmingai Australijoje klonuotus gyvūnus - avį ir karvę. Mokslininkai klonavo gemalus, siekdami pagerinti avių vilnos bei jautienos kokybę.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.