Klaipėdos paplūdimyje ilsisi ruonių porelė

Lietuvos pajūrio gyventojai ir svečiai galėjo iš arčiau susipažinti su Baltijos pilkaisiais ruoniais, kurių porelė trečiadienį išlipo pailsėti ant kranto Melnragės 2-ajame paplūdimyje.
Pasak Jūros aplinkos apsaugos agentūros viršininko Raimundo Šatkausko, ties Lietuvos krantais gyvena apie 10 šios rūšies ruonių.

Prieš kurį laiką ruoniai atsivedė jauniklių, tad, pasak R. Šatkausko, krante greičiausiai ilsisi ruonė su paaugusiu jaunikliu.

Prie Būtingės naftos terminalo plūduro jūroje taip pat gyvena ruonis. Pasak aplinkosaugininkų, tai reiškia, kad vanduo ties terminalu yra švarus.

R. Šatkausko teigimu, į krantą išlipę ruoniai žmonėms nekelia jokio pavojaus.

Pasak aplinkosaugininkų, Lietuvos pakrantėse gyvenantys ruoniai daug žalos padaro žvejams. Jie sudrasko tinklus ir išsirenka geriausias žuvis.

Ruoniai neseniai įsisuko į žvejų tinklus ir apgraužė žuvis ties Karklės gyvenviete Klaipėdos pakraštyje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.