Kiaulių klonavimas išspręs organų persodinimo organų krizę

Penki klonuoti paršeliai gimė kovo 5 dieną. Jų gimimas gali atverti naują gyvulių organų persodinimo žmonėms, arba ksenotransplantacijos, epochą.

Apie 68 tūks. JAV ir 50 tūkst. Europos gyventojų laukia kepenų, inkstų ir širdžių persodinimo. Jų sąrašai kasmet padidėja 15 procentų, tuo tarpu organų donorų nuolat mažėja.

Mokslininkai mano, kad problemą galima išspręsti, pasitelkiant genų inžineriją ir klonuojant greitai augančias kiaules, kurių organų dydis maždaug prilygtų žmogaus.

"Išvedus modifikuotas kiaules, jų organus ir ląsteles galima sėkmingai persodinti žmonėms. Tai vienintelė galimybė artimiausiu laiku išspręsti pasaulinę organų trūkumo krizę", sakoma "PPL Therapeutics" pareiškime.

Penki paršeliai buvo klonuoti iš suaugusių ląstelių, pasitelkiant branduolių persodinimą. Tokiu pačiu būdu buvo išvesta ir avelė Dolly - pirmas pasaulyje klonuotas žinduolis.

Tačiau "PPL Therapeutics" mokslininkai tikisi žengti dar vieną žingsnį pirmyn - neutralizuoti geną, dėl kurio, jų manymu, žmogaus organizmas atmeta kiaulių organus. Manoma, kad būtent šis genas kiaulių ląstelėse lemia cukraus išskyrimą, o žmogaus imuninė sistema atpažįsta, kad šis cukrus svetimos kilmės.

"PPL Therapeutics" tyrimų direktorius Alanas Colmanas (Alenas Kolmenas) pareiškė, kad bendrovė sukaupė tokią techninę patirtį ir intelektines žinias, jog gali pirmoji sukurti kiaules be minėto geno. Šios kiaulės gali tapti ksenotransplancijos verslo etalonu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (16)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.