Karalienė Motina tapo Volgogrado garbės piliete

Pripažindami Didžiosios Britanijos Karalienės Motinos Elizabeth (Elzbietos) nuopelnus karo metais, Volgogrado gyventojai trečiadienį suteikė jai miesto garbės pilietės vardą.
Tai pirmas kartas, kai toks vardas suteikiamas užsieniečiui.

Kaip tuometinio karaliaus George VI (Jurgio VI) žmona, 1945 metais Karalienė Motina padėjo organizuoti pagalbą apgultam Volgogradui, buvusiam Stalingradui.

Atsiimdama apdovanojimą savo rezidencijoje Londone Karalienė Motina paprašė Volgogrado mero Jurijaus Čechovo pasakyti miestiečiams, jog ji džiaugiasi ir didžiuojasi būdama garbės piliete. "Aš tai labai branginsiu", sakė ji.

J. Čechovas pažymėjo, kad smarkiai per vokiečių apsiaustį nukentėjęs miestas niekada nepamiršo Didžiosios Britanijos suteiktos paramos.

Karalienė Motina, kuriai rugpjūčio 4 dieną sukaks 100 metų, juokavo dabar galinti lankytis Volgograde be įspėjimo, nors ir yra užsienietė.

"Galiu tiesiog atvažiuoti. Kada nors norėčiau", pasakė ji.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.