Kanadoje kuriamas "nematomas prezervatyvas"

 (6)
Kanada finansuos klinikinius "nematomo prezervatyvo" bandymus. Tai ant lytinių organų tepamas skystis, kuris turėtų apsaugoti nuo ŽIV infekcijos ir kitų lytiniu keliu plintančių ligų, sakė sveikatos apsaugos ministras Allanas Rockas (Alenas Rokas).
Bandymams Kvebeko miesto Lavalo universiteto Infekcinių ligų tyrimų centre bus skirta 235 tūskt. dolerių (940 tūkst. litų). Lavalo universitetas šiuos tyrimus atlieka daugiau kaip septynerius metus.

Naujasis "nematomas prezervatyvas", netoksiškas polimerinis skystis, prieš sueitį tepamas ant moters genitalijų. Paveiktas kūno temperatūros, jis virsta geliu.

Pasak Lavalo universiteto, gelis sustingsta į vandeniui atsparią plėvelę, kuri labai sumažina tikimybę į lytinius organus patekti ŽIV ar herpeso virusams. Gelis taip pat gali būti naudojamas kaip kontraceptinė priemonė.

"Mikrobicidų tyrimas yra viena iš svarbiausių naujų profilaktikos sričių, kuris turės didelę reikšmę tiek mūsų šalyje, tiek užsienyje", tikisi ministras.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Helovino gyvūnėlių maskarade - D. Trumpas su peruku ir jį lydintis apsauginis

Spalio 27 d. šventiškai papuošti šunys ir katės dalyvavo Helovinui skirtame renginyje – Fantasy Fest Pet maskarade, surengtame Floridoje, Ki Vesto saloje. Dalis šiame šventiškame maskarade dalyvavusių gyvūnėlių buvo papuošti politine tematika.

Meine sulaikytas eismą blokavęs žmogus-medis

Pirmadienį policijos pareigūnai sulaikė eismą blokavusį JAV Portlando valstijos Meino miesto gyventoją – vyras buvo persirengęs medžiu.

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (11)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.