Kakava gali padėti kovoti su cholesteroliu

Kakava, šokoladui suteikianti ypatingąjį skonį, taip pat gali padėti išvengti cholesterolio daromos žalos kraujotakai, teigia mokslininkai. Tačiau šio tyrimo išvados buvo padarytos ištyrus nuriebalintą kakavos ekstraktą, o ne įprastą, daug riebalų turintį šokoladą.
"Tyrimo metu išsiaiškinome, kad biologiškai aktyvūs kakavos ekstrakto elementai padėjo apsaugoti bandomųjų triušių kraujagyslių sieneles nuo kenksmingo cholesterolio poveikio," paaiškino mokslininkas Tissa kappagoda iš Kalifornijos universiteto.

Kalbėdamas su "Reuters Health" žurnalistais, Kappagoda teigė, kad kakavos ekstraktas pasirodė esąs puikus specifinių antioksidantų, padedančių neutralizuoti neigiamus cheminius procesus kraujotakos sistemoje, šaltinis. Panašūs antioksidantai, apsaugantys arterijas nuo cholesterolio daromos žalos, yra randami daržovėse, vaisiuose bei arbatoje.

Nors tyrimui reikalingą žaliavą pateikė "Mars" ir kitus šokoladinius batonėlius gaminanti korporacija, tačiau Kappagoda pažymėjo, kad iš tikrųjų yra didžiulis skirtumas tarp gryno kakavos ekstrakto be riebalų ir riebių šokoladinių batonėlių bei kakavos gėrimų. Mokslininko teigimu, šokolado gamybos procese daugelis natūralių antioksidantų paprasčiausiai yra sunaikinami.

"Kaip kardiologas aš nemanau, kad valgyti šokoladinius batonėlius yra sveika," sakė Kappagoda.

Tačiau kakavos ir šokolado mylėtojai gali neliūdėti, nes kai kurios kompanijos jau atsižvelgė į galimybę gaminti 'neriebius' kakavos gėrimus, kuriuose bus išsaugotos visos naudingos natūralios kakavos medžiagos.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.