Juodaodžiai alkoholikai yra mažiau atsparesni infekcijoms nei baltaodžiai

 (14)
Ilgalaikis alkoholio vartojimas yra daug žalingesnis juodaodžių imuninei sistemai nei baltaodžių, t.y. alkoholį vartojantys juodaodžiai labiau rizikuoja apsikrėsti infekcija bei anksčiau mirti nuo įvairių ligų, pranešė mokslininkai.
Naujausieji tyrimai parodė, alkoholizmas žymiai sumažina antikūnių, padedančių naikinti į organizmą patenkančių virusų ląsteles, kiekį imuninėje sistemoje, be to, stabdo svarbaus proteino, lemiančio imuninės sistemos kovos su svetimkūniais intensyvumą ir trukmę, gamybą. Šie efektai daug ryškiau pasireiškia juodaodžiams alkoholikams.

Žinoma, kad "afro-amerikiečiai alkoholikai susiduria su didesne infekcinių ligų, tokių kaip tuberkuliozė, hepatitas C arba ŽIV, rizika," teigė daktaras Michaelas Irwinas savo tyrimo ataskaitoje pripažindamas, jog būtent atitinkamas elgesys, o ne biologija žymiai susilpnina juodaodžių imunitetą.

Tyrimo autorių nuomone, šie gauti rezultatai turėtų būti interpretuojami pakankamai atsargiai, nes buvo ištirta tik nedidelė grupė afro-amerikiečių, todėl nebūtų objektyvu išvadas apibendrinti visai juodaodžių populiacijai. Be to, šių tyrimų rezultatai neturėtų būti taikomi moterims ar kitoms etninėms grupėms.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.