Jaunimas nesibaido seksualinių nuotykių

 (2)
Kaip parodė BBC apklausos rezultatai, nepaisant jau daugiau kaip dešimtmetį viešai sklandančių perspėjimų dėl nesaugaus sekso pavojų, jaunuoliai visgi yra linkę į rizikingus seksualinius nuotykius.
Beje, neseniai sveikatos apsaugos įstaigų paskelbtais duomenimis 1999-aisiais metais naujai užsikrėtusių AIDS virusu žmonių skaičius buvo pats didžiausias šį dešimtmetį.

Valentino dienos BBC apklausos apie seksą metu buvo išsiaiškinta, kad net trys ketvirtadaliai apklaustų jaunuolių yra mylėjęsi be apsisaugojimo priemonių, o trečdalis mylėjosi dar nesulaukę šešiolikos metų. Dauguma apklaustųjų prisipažino, kad jie nejautė jokio aplinkinio spaudimo ar skatinimo prarasti nekaltybę, tačiau net 20% respondentų atsakė, kad viešas kalbėjimas apie įžymių ir populiarių žmonių seksualinį gyvenimą juos paskatino taip pat pradėti seksualinius santykius.

Paklausus apie nesaugaus sekso pavojus, 88% jaunuolių pripažino labiausiai bijantys nepageidaujamo nėštumo bei lytiniu keliu plintančių ligų, ir tik 8% apklaustųjų sutiko su teiginiu, kad "aš žinau, kad tai gali lemti nėštumą, bet man tai nerūpi".

Beveik visi apklaustieji jaunuoliai (90%) buvo išklausę specialių seksualinio auklėjimo paskaitų, bet 84% iš jų teigė, kad tai visai nepakeitė jų apsisprendimo dėl seksualinio gyvenimo, tačiau net 94% teigė, jog bet kokiu atveju tokiose paskaitose jie norėtų daugiau išgirsti informacijos apie nėštumą, nesaugaus sekso galimas pasekmes ir lytiškai plintančias ligas.

18-24 metų respondentų apklausos metu buvo nustatyta, kad daugiau kaip pusė iš jų rimtai pasibučiavo kai jiems buvo 13 metų, o pirmąjį kartą pasimylėjo dar nesulaukę 16.

Vidutinis apklaustųjų seksualinių partnerių skaičius buvo tarp 5-6, o vidutiniškai vienas iš penkių prisipažino, kad jie miegojo su daugiau kaip 10 partnerių.

Tik mažiau kaip 48% jaunuolių galvoja, kad šiuo metu visuotinai pripažintas pilnametystės amžius yra teisingas, o du trečdaliai apklaustųjų, kurie mylėjosi dar nesulaukę 16 metų, nemano, kad jie pažeidė įstatymus. Daugelis respondentų teigė, kad kontraceptinės tabletės turėtų būti labiau prieinamos, o keturi iš dešimties prisipažino, kad jos turėtų būti pardavinėjamos ir mokyklose.

Nors šalies valdžia vykdo įvairias seksualinio švietimo programas, tačiau vienos iš apklaustųjų žodžiai geriausiai įrodo tokių programų problemas: "Aš mylėjausi net nežinodama, koks iš tikrųjų yra pilnametystės amžius". Jai pritarė ir kita mergina, 13-os metų tapusi nėščia: "Paprasčiausiai jie visada pasakoja kaip mylėtis, bet ne kas atsitinka po to. Jie nesako, kad norint mylėtis su žmogumi, jam reikia ką nora jausti".

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (28)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (8)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (16)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.