Japonijoje rastas seniausias žmogaus rankų kūrinys

Homo erectus yra senovinis mūsų (Homo sapiens) protėvis, naudojęs akmens įrankius. Manoma, kad kalvos šlaite rastos 10 skylių poliams yra jo rankų darbas. Tikriausiai ant polių čia stovėjo trobelės.

Du netaisyklingus penkiakampius sudarančios skylės tikriausiai iškastos prieš pusę milijono metų, rašoma moksliniame žurnale "New Scientist".

Toje pat vietoje archeologai rado ir 30 iš akmens padarytų įrankių. "(Šis atradimas) tikrai svarbus", sakė Londono Gamtos istorijos muziejaus žmogaus kilmės tyrimų grupės vadovas Chrisas Stringeris (Krisas Stringeris).

"Jei vieta datuota ir interpretuota tiksliai, tai yra pirmasis tvirtas įrodymas, kad prieš pusę milijono metų šie žmonės statėsi trobeles", pridūrė jis.

Iki šio atradimo seniausi tokie radiniai buvo žinomi Prancūzijoje, o jų amžius yra 200-400 tūkst. metų.

Radiniai Japonijoje paaiškintų, kaip Homo erectus gyveno ir medžiojo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (1)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (14)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.

H. Clinton ir D. Trumpo manekenai pakilo į naujas aukštumas

Ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., kandidatai į JAV prezidento postą pakilo į naujas aukštumas. Deja, tik simboliškai, mat pietų Kalifornijoje virš paplūdimio praskriejo Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton manekenai.

Supykęs vyras nusprendė parduoti žmoną... per „eBay“ (38)

Žmonos elgesiu nepatenkintas britas sugalvojo originalų ir juokingą būdą jai atkeršyti. Jis nusprendė savo antrąją pusę parduoti... internetiniame „eBay“ aukcione, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.