Japonai statys didžiausią popierinį pastatą

 (1)
Birželio 1-ąją Hanoveryje atsidarysiančioje pasaulinėje parodoje Japonijos paviljonas bus sukonstruotas iš popieriaus, kuris po parodos bus perdirbtas.
“Japonijos paviljonas yra pirmasis bandymas pasaulinių ekspozicijų istorijoje pritaikyti popierių kaip konstrukcinę medžiagą,” teigė ryšių su visuomene vadovas Alanas Bresgi.

Paviljonas, tiksliau milžiniški rūmai, bus palaikomi 440-ies popierinių “vamzdžių”, kurių kiekvieno diametras bus 12 centimetrų, o ilgis – 20 metrų.

Pati konstrukcija bus panaši į milžinišką origami, kurio idėja – “Sustabdyk globalinį atšilimą. Sumažink CO2”.

Paviljono viduje bus išdėstytos į palapines panašios struktūros, kuriose bus demonstruojama įvairių atliekų perdirbimo technologija ir “kaip žmogus gali veikti harmonijoje su gamta”, pasakojo Bresgi.

Beje, paklaustas ar tai, ką jis pavadino ‘didžiausiu popieriniu pastatu pasaulyje’ yra apsaugota nuo ugnies, Bresgi prisipažino visos konstrukcijai panaudotos dalys buvo kuriamos specialiai šiam projektui, todėl “iš anksto padengtos specialia ugniai ir vandeniui atsparia membrana”.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (7)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.