Išbadėję graužikai minta telefono kabeliais

 (2)
Tūkstančiai žiurkių ir pelių, graužiančių telefono kabelius, kelia tikrą sumaištį Delio telekomunikacijų kompanijose.
Dėl alkanų graužikų, kurie požemiuose skinasi kelią per kabelius, dažnai nutrūksta ryšys tarp Indijos sostinės ir likusių šalies rajonų.

Požeminiai kabeliai tarp Delio ir Patnos net du kartus buvo pergraužti laukinių pelių, pranešė vietinė spauda. Kai pažeisti kabeliai buvo atkasti, iš požeminių urvų išbėgiojo šimtai graužikų.

“Linija Delis-Mumbajus nuolat kenčia nuo graužikų,” teigė Ashokas Kumaras Sinhas. “Kiti kabeliai taip pat karts nuo karto yra pažeidžiami.”

Po šalį išsisklaidę telefonų kabeliai yra patalpinti specialiuose vamzdžiuose, kurie atrodo lyg būtų pagaminti iš plastiko. Graužikai nesunkiai patenka į šiuos vamzdžius prijaukinti specifinio kvapo, kurį išskiria kabeliai. Jų netgi neatbaido specialūs ant kabelių užpurkšti chemikalai.

“Patekę į vidų, graužikai negali išlįsti atgal,” sakė inžinierius Ravis Gandhis. “Todėl vienintelis dalykas, kuriuo jie gali misti "įkalinimo" metu, yra kabeliai.”

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.