Iš Rusijos bibliotekos pavogtas Koperniko leidinys

Kaip penktadienį naujienų agentūrai ITAR-TASS pranešė miesto vidaus reikalų departamentas, iš Mokslų akademijos bibliotekos buvo pagrobtos dar 23 retos knygos. Dingusios M. Koperniko knygos egzempliorių pasaulyje yra tik 107.

Sankt Peterburgo bibliotekininkus ieškoti knygos tikriausiai paskatino tai, kad M. Koperniko veikalo "Apie dangaus sferų sukimąsi" egzempliorius buvo parduotas aukcione JAV. Išaiškėjo, kad iš viso iš bibliotekų yra dingę 23 reti XVI-XVII amžiaus leidiniai.

Prieš dvejus metus mokslininko to pačio veikalo, kuris vertinamas 400 000 dolerių (1,6 mln. litų), egzemplioriai buvo pavogti iš bibliotekų Lenkijoje ir Ukrainoje.

Miesto milicija kreipėsi į Interpolą pagalbos ieškant dingusių knygų, pranešė ITAR-TASS.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Panda tuščiai laiko nešvaisto - daro atsilenkimus (3)

Neįtikėtinai miela panda gulėdama bambukų pataluose daro atsilenkimus. Neįprasti gyvūno judesiai patraukė lankytojų dėmesį.

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.