Internetas gali skatinti naujus seksualinius poreikius

"Didžiulei žmonių daugumai seksualumo apraiškos internete nesukels problemų, bet kai kas dėl jų turės didelių sunkumų", pareiškė Kalifornijos San Chosė miesto Santuokos ir seksologijos centro specialistas daktaras Alas Cooperis (Elas Kuperis).

Jo ir kolegų Rono Burgo (Rono Bergo) bei Davido Delmonico (Deivido Delmoniko) mokslinis darbas bus paskelbtas leidinio "Seksualinė priklausomybė ir nekontroliuojami polinkiai: gydymo ir profilaktikos žurnalas" (Sexual Addiction and Compulsion: The Journal of Treatment and Prevention) kovo mėnesio numeryje.

Tyrimo rezultatai rodo, kad moterys, gėjai ir kitos "seksualiai nepilnateisių" arba nepatenkintų žmonių grupės ypač rizikuoja įjunkti į internetinį seksą. Be to, kai kuriems vartotojams interneto seksualinės pasiūlos gausa gali būti per didelė.

"Internetas... yra pirmutinė vieta, kur šios grupės turi tikrą laisvę ir absoliutų priėjimą prie neriboto seksualinės medžiagos kiekio", sakė A. Cooperis interviu.

Prieš darydami savi išvadas, mokslininkai palygino savo gautus duomenis su viena pirmųjų didelių interneto apklausų apie seksą, atlikta 1998 metais MSNBC tinklalapyje.

Išanalizavę maždaug 9 000 žmonių atsakymus, mokslininkai sužinojo, kad daugiau kaip 90 proc. apklaustųjų sekso tinklalapius per internetą žiūri mažiau kaip 10 valandų per savaitę. Tai paneigė nuomonę, kad dauguma iš milijonų kasdienių interneto vartotojų yra nepasotinami pornografijos rijikai. Vis dėlto kai kuriems interneto vartotojų pogrupiams kyla tikrai didelė pagunda, mano A. Cooperis su kolegomis.

Naudodami palyginti konservatyvius kriterijus, mokslininkai padarė išvadą, jog maždaug 1 proc. apklaustųjų jaučia "kibernetinio sekso" būtinybę - šiam pomėgiui jie skirdavo daugiau kaip 11 valandų per savaitę. Manoma, kad augant interneto vartotojų skaičiui, ši žmonių kategorija taip pat gali plėstis.

Be moterų ir gėjų, studentams taip pat gresia palyginti didelis pavojus tapti priklausomiems nuo interneto sekso, sakė A. Cooperis.

Per ankstesnę apklausą beveik 79 proc. apklaustųjų pareiškė, kad sekso tinklalapius per internetą žiūri tik namuose turimais kompiuteriais. Tačiau A. Cooperio manymu, dalis jų tuo užsiima ir darbo vietoje.

"Mūsų tyrimas rodė, kad 20 proc. vyrų ir 12 proc. moterų naudojasi savo darbo kompiuterį, kad prieitų prie interneto seksualinės medžiagos", sakė tyrėjai. Pasak jų, 6 proc. darbuotojų prisipažino, kad seksualinę medžiagą daugiausiai žiūri per savo darbo kompiuterį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Panda tuščiai laiko nešvaisto - daro atsilenkimus (4)

Neįtikėtinai miela panda gulėdama bambukų pataluose daro atsilenkimus. Neįprasti gyvūno judesiai patraukė lankytojų dėmesį.

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.