Indijoje gimė milijardasis gyventojas

Astha gimė Anjanai (Andžanai) ir Ashokui (Ašokui) Aroroms 5 val. 5 min. vietos (0 val. 35 min. Lietuvos) laiku Delio ligoninėje. Ji svėrė 3,1 kg, sakė gydytojai.

Dabar Indija ir Kinija yra vienintelės valstybės pasaulyje, turinčios daugiau nei milijardą gyventojų.

Vos 9 valandų amžiaus verkianti Astha kartu su motina išvyko iš ligoninės. Jas lydėjo sveikatos viceministras Sumitra Mahajanas (Sumitra Mahadžanas) ir žurnalistų būrys.

"Jaučiuosi gerai", sakė nusilpusi ir nuo chaotiško sutikimo sutrikusi motina. "Esu laimingas", antrino Ashokas Arora, dirbantis automobilių atsarginių dalių parduotuvėje ir gaunantis 2,2 tūkst. rupijų (200 litų) algos per mėnesį.

Nustatyti laiką, kada gims milijardasis gyventojas, buvo sudėtinga, nes kasdien Indijoje gimsta 42 tūkst. kūdikių, o medicininiai įrašai ne visada daromi. Jungtinių Tautų vystymo programos (JTVP) paskaičiavimu, milijardasis Indijos gyventojas gimė praėjusių metų rugpjūtį. Indijos vyriausybės gyventojų surašymo taryba apskaičiavo, kad toks žmogus turi gimti šių metų gegužės 1 dieną.

Tuo tarpu vyriausybė programoje, skirtoje atkreipti dėmesį į per greitą gyventojų daugėjimą, numatė šį įvykį paminėti gegužės 11 dieną. Ši diena buvo pavadinta "šventimo ir apmąstymų akimirka".

Indijos sveikatos ministerija ir JT gyventojų fondas nusprendė, kad milijardo slenkstį simbolizuos Astha. Toje pačioje ligoninėje nuo vidurnakčio iki vidurdienio gimė dar 24 kūdikiai.

Tačiau vargu ar milijardojo kūdikio gimimas yra išties itin švęstina proga. Indija, kurioje prieš nepriklausomybės paskelbimą 1948 metais, gyveno 300 mln. žmonių, visokeriopai stengiasi kovoti su didžiuliu populiacijos augimu, tačiau jos pastangos kol kas lieka bevaisės.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.