Homoseksualūs vyrai dažniau galvoja apie savižudybę

Vyrai, santykiavę ar santykiaujantys su vyrais, yra linkę daugiau galvoti apie savižudybę nei tie, kurie yra išskirtinai heteroseksualūs, teigia JAV mokslininkai.
Gay model
Cochranas bei Mays iš Kalifornijos universiteto peržvelgė 3 648-ių 17-39 metų amžiaus vyrų užpildytas anketas, kuriose jie turėjo atsakyti į klausimus apie psichologines problemas, savižudybės simptomus bei jų seksualinių partnerių lytį.

Savižudybės simptomais tyrinėtojai įvardino mintis apie mirtį, norą mirtį, savižudybės įsivaizdavimą ir mėginimą nusižudyti. Tyrimo autoriai taip pat stengėsi įžvelgti asociacijas tarp homoseksualaus/biseksualaus elgesio bei depresijos ar manijos.

Išanalizavus anketas paaiškėjo, kad net 53% vyrų turėjusių santykių su vyrais nors kartą kentėjo nuo savižudybės simptomų, kai tuo tarpu apie mirtį galvojo tik 33% išskirtinai heteroseksualių vyrų. Homoseksualių santykių turėję vyrai taip pat buvo linkę dažniau depresuoti.

Be to, Cochranas bei Maysas išsiaiškino, kad dažniausiai nusižudyti bandė homoseksualių santykių turėję vyrai iki 30 metų amžiaus. Vėliau ši tendencija žymiai silpnėjo.

Nors šio tyrimo rezultatai ir nepaaiškina, kodėl vyrai, besimylintys su vyrais, yra linkę galvoti apie mirtį, tačiau mokslininkų nuomone “didesnės rizikos tokių vyrų grupėje įrodymas yra neginčijamas ir akivaizdus”.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Helovino gyvūnėlių maskarade - D. Trumpas su peruku ir jį lydintis apsauginis

Spalio 27 d. šventiškai papuošti šunys ir katės dalyvavo Helovinui skirtame renginyje – Fantasy Fest Pet maskarade, surengtame Floridoje, Ki Vesto saloje. Dalis šiame šventiškame maskarade dalyvavusių gyvūnėlių buvo papuošti politine tematika.

Meine sulaikytas eismą blokavęs žmogus-medis

Pirmadienį policijos pareigūnai sulaikė eismą blokavusį JAV Portlando valstijos Meino miesto gyventoją – vyras buvo persirengęs medžiu.

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (11)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.