Gyvybės Žemėje nebūtų be Jupiterio

Astronomai teigia, kad gyvybė Žemėje išliko tik dėl to, kad netoliese skrieja masyvi Jupiterio planeta.
Be Jupiterio, kurio masė 318 kartų didesnė už Žemės, gyvybė mūsų planetoje nebūtų atsiradusi iš viso arba nebūtų išlikusi tokį ilgą laiką, per kurį išsivystė žmogus.

Pasak mokslininkų, didžiulė Jupiterio gravitacijos jėga veikia kaip skydas, apsaugantis Žemę nuo daugumos praskriejančių kometų ir asteroidų, kurie susidurtų su mūsų planeta ir sunaikintų joje gyvybę.

Tokia Jupiterio savybė paaiškėjo mažiau nei prieš 6 metus, mokslininkams pastebėjus, kaip didžiulė kometa subyrėjo į fragmentus ir nukrito į Jupiterį. Jos griaunamoji jėga buvo didesnė nei nei visų Žemės atominių bombų.

Vašingtono Carnegie (Karnegio) instituto astrofizikas Alanas Bossas (Alanas Bosas) sakė, kad Jupiterį galima palyginti su pirmąja gynybos linija.

"Jo efektyvumas yra 99,9 procentai. Pavojingus kosminius objektus jis nusviedžia atgal į tarpžvaigždinę erdvę", sakė A. Bossas.

Kitas instituto astronomas Paulas Butleris (Polas Batleris) palygino Jupiterį su gravitaciniu dulkių siurbliu, nušluojančiu daugumą kosminių "šiukšlių", likusių po Saulės sistemos susidarymo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (11)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.