Genų inžinerija gali sukelti naujų pavojų

 (2)
Garsus vokiečių zoologas įspėjo, kad genai, kuriais mėginama modifikuoti augalus, gali nevaldomai persikelti į kitas rūšis.
Pavyzdžiui, jie gali priversti mutuoti bakterijas, bet šio proceso tikimybė pakenkti žmogaus sveikatai esanti minimali.

Jenos universiteto profesorius Hansas Heinrichas Katzas, kurio ketverius metus vykdytas tyrimas įrodė, kad rapsui modifikuoti panaudotas genas gali užteršti bičių virškinamojo trakto bakterijas, kol kas neketina smulkiau aiškinti savo darbo, kol jis nebus paskelbtas mokslo spaudoje šią vasarą.

"Yra tikimybė, kad tai gali pakenkti bitėms", - sakė H.H.Katzas, kurio darbą prieš publikuojant turi peržiūrėti recenzentai.

Mokslininkas pridūrė, jog neatmetama ir žmogaus žarnyno bakterijų mutavimo galimybė, tačiau patarė nepulti į paniką. Jis sakė, kad šioje srityje tyrimai kol kas dar tik prasidėjo.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.