Genetikai ketina kurti naujus augalus

Amerikiečių ir vokiečių mokslininkai trečiadienį paskelbė atradę tris genus, kurie lemia augalo žiedo susidarymą ir gali būti panaudoti kuriant visai kitokius, spalvingesnius augalus.
Žurnale "Nature" rašoma, jog Kalifornijos universiteto ir Kelno Makso Planko (Max Planck) instituto biologai identifikavo 3 beveik niekuo nesiskiriančius genus, kurie gali lemti pilnavidurių žiedų susiformavimą.

Genetikai ilgai suko galvas dėl pilnavidurių žiedų, o dabar paaiškėjo, kad jie išsivysto atsiradus mutacijoms visuose 3 minėtuose genuose. Įvykus mutacijoms, šis reiškinys yra paveldimas ir augalo žiedai visada būna pilnaviduriai.

Normalūs genai lemia 4 ratais išsidėsčiusių taurėlapių, vainiklapių, kuokelių ir piestelių (ar piestelės) susidarymą. Kai šie 3 genai turi mutacijas, trijuose vidiniuose žiedo ratuose (vainiklapių, kuokelių ir piestelių) išsivysto tik vainiklapiai.

"Šis atradimas yra trūkstama grandis. Dabar mes žinome, kad tie genai būtini skirtingų žiedo dalių susidarymui", sakė Martinas Janovskis (Martin Yanofsky) iš Kalifornijos universiteto.

Šiuos genus aktyvavus augalo lapuose, kur jie paprastai būna neaktyvūs, galbūt galima sukurti kitokius augalus.

"Augalai vietoje normalių lapų galėtų turėti spalvingus vainiklapius", pridūrė M. Janovskis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (7)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.