Gausinamos lyčių lygybės įgyvendinimo pajėgos

 (7)
Projekte numatoma, kad darbdaviai privalės rengti mėnesinius lygybės planus, pranešė Moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolierės patarėjas.

Tokie lygybės planai, tik metiniai, rengiami kitose šalyse, kur lyčių lygybės politika turi senesnes tradicijas. Kadangi Lietuvoje problemų žymiai daugiau, lygybės planai bus tikrinami ne kartą per metus, bet kiekvieną mėnesį, teigiama Moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolierės patarėjo pranešime.

Lygybės planai visiems darbdaviams bus privalomi, už jų sudarymą ir vykdymą atsakingi ir privačių, ir valstybinių įstaigų vadovai, neaplenkiant nei Seimo ar Vyriausybės.

Lygybės kontrolieriaus tarnyba kas mėnesį planus tikrins, numatys tolesnes konkrečias jų vykdymo priemones. Vienos lyties atstovų įstaigoje negalės būti daugiau kaip 50 procentų.

Planuose taip pat reikės numatyti būdus, kaip išvengti galimo seksualinio priekabiavimo. Didžiausia atsakomybė dėl šios problemos atsiradimo kolektyve tenka vadovui. Nemaža naujovė bus tai, kad ir darbdavio sutuoktiniai turės informuoti kontrolieriaus tarnybą apie jų nuomone potencialius priekabiavimo židinius. Ypač padidėja vadovų sutuoktinių įtaka priimant į darbą darbuotojus. Darbdavių žmonos arba vyrai, o viengungių tėvai arba deklaruoti sugyventiniai dalyvaus priėmimo į darbą konkursuose kaip lygybės kontrolieriaus įgaliotieji atstovai. Dalis atsakomybės perkeliama ir bendradarbiams, kurie negalės tylėti, jei pastebi priekabiavimą.

Lyčių lygybės kontrolieriaus tarnyba, atsižvelgdama į didėjantį vyrų bedarbių kiekį, taip pat kreipėsi į darbo biržą dėl kai kurių lengvatų suteikimo vyrams, norintiems įsigyti naujų specialybę.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (14)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.

H. Clinton ir D. Trumpo manekenai pakilo į naujas aukštumas

Ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., kandidatai į JAV prezidento postą pakilo į naujas aukštumas. Deja, tik simboliškai, mat pietų Kalifornijoje virš paplūdimio praskriejo Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton manekenai.

Supykęs vyras nusprendė parduoti žmoną... per „eBay“ (38)

Žmonos elgesiu nepatenkintas britas sugalvojo originalų ir juokingą būdą jai atkeršyti. Jis nusprendė savo antrąją pusę parduoti... internetiniame „eBay“ aukcione, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.

Australijoje A. Hitlerio kostiumą vilkintis moksleivis pasirodė renginyje, kuriame dalyvavo žydų vaikai (25)

Vienas australų moksleivis, persirengęs Hitleriu, laimėjo prizą už geriausią kostiumą renginyje, kuriame dalyvavo ir žydų vaikai.

Neįtikėtina kraujomaiša: suimta moteris, iš pradžių susituokusi su savo sūnumi, o paskui – su dukterimi (55)

Oklahomos valstijoje suimtos motina ir duktė, kaltinamos kraujomaiša. 43 metų Patricia Spann ir 25 metų Misty Spann susituokė šių metų kovo mėnesį Komančio apygardoje, praneša JAV televizijos kanalas KFOR, remdamasis teismo posėdžių protokolais.