Gaiviųjų gėrimų gamintojai klaidina vartotojus

Didžiosios Britanijos gaiviųjų gėrimų gamintojai paskutiniuoju metu atsidūrė kaltinimų dėl vartotojų klaidinimo taikinyje.
Nors visada buvo teigiama, kad populiariuose šalyje gaminamuose gėrimuose yra nedaug cukraus, tačiau tyrimai parodė, kad juose esantis cukraus kiekis yra netgi didesnis nei garsiojoje "Coca Cola" ir tai žymiai padidina dantų ėduonies atsiradimo tikimybę. Be to, daugelyje sulčių gėrimų iš tikrųjų yra tik apie 15% natūralių vaisių sulčių.

Žurnalo "Which?" inicijuotų tyrimų metu buvo ištirta 19 rūšių apelsino skonio vaisinių gėrimų rūšių. Pusėje iš jų cukraus koncentracija sudarė nuo 8 iki 12%, o likusieji gėrimai buvo "saldesni" ir už "Coca Cola". Pats saldžiausias buvo Del Monte firmos vaisių gėrimas, kuriame buvo net 6 šaukšteliai cukraus.

Tyrimo rezultatai nebuvo palankūs ir gėrimui "Sunny Delight", kuris pasaulyje yra vienas populiariausių kartu su "Cola" ir "Pepsi". Paprastai tokių gėrimų reklamoje, kuri būna dažnai nukreipta į jaunuosius vartotojus, yra akcentuojami sveikatos aspektai, tačiau šis tyrimas parodė, jog kiekviename 200ml butelyje yra nuo 3 iki 4 arbatinių šaukštelių cukraus. Tarp kitų sudėtinių dalių yra ir daržovių aliejaus, tirštinančių bei dažančių medžiagų, kurios naudojamos gėrimui suteikti natūralių sulčių spalvą (nors iš tikrųjų jų ten gali būti tik kokie 5%).

Beje, kritikos neišvengė ir gėrimų įpakavimas. Nors įstatymuose teigiama, kad gėrimuose vaikams neturi būti jokių dirbtinių saldinimo medžiagų, tačiau daugelyje gėrimų jos visgi yra naudojamos. Šį įstatymų pažeidimą gamintojai teisina tuo, kad jų gėrimai nėra tiesiogiai skirti tik vaikams, bet juk daugelio tokių gėrimų etiketėse galima pastebėti vaikiškus herojus.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (16)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.