Filipiniečiai vėl atliko nukryžiavimo ritualą

 (1)
Šiaurės Filipinų Kutudo miestelyje per jau tradicinį ritualą, kurio metu yra pakartojamas prieš du tūkstančius metų įvykęs Jėzaus Kristaus nukryžiavimas, 11 filipiniečių savanorių buvo trumpam prikalti prie medinių kryžių.
Šis kasmetinis ritualas vyksta ant nedidelės dulkėto miestelio kalvos, nepaisant šios katalikiškos Azijos šalies vyskupų nepritarimo.

"Pažadėjau tai daryti 15 metų. Dabar jau 14-ieji metai", pareiškė 44 metų Chito Sangalangas (Čitas Sangalangas) žurnalistams. Per ritualą jis buvo maždaug trims minutėms prikaltas prie kryžiaus. Kai į jo rankas ir pėdas buvo kalamos 7,5 cm ilgio vinys, jis vypčiojo iš skausmo.

Ch. Sangalangas sakė, jog dalyvaudamas šiame rituale, jis iš dalies atsidėkoja už motinos išgijimą po tuberkuliozės. Pasak Ch. Sangalango, motina pagijo jau trečiaisiais jo dalyvavimo rituale metais.

Kiti nukryžiavimo dalyviai sakė, kad taip išperka savo nuodėmes. 21 metų jaunuolis sakė jau antrus metus dalyvaująs rituale dėl "rimtos priežasties", kurios jis neatskleidė. Prieš nukryžiavimą jaunuolis išgėrė džino.

Kutudas yra už 80 km į šiaurę nuo sostinės Manilos. Nukryžiavimai Velykų proga miestelyje buvo pradėti rengti 1946 metais.

Kiek anksčiau kaitinant saulei maždaug 100 vyrų dalyvavo eitynėse per Kutudo gatves, plakdami savo nugaras bambukinėmis lazdomis. Šią sceną, kurios metu čiurkšlėmis tryško kraujas, stebėjo tūkstančiai žiūrovų, tarp jų ir užsieniečių.

Pasak policijos, ritualą stebėjo maždaug 5 000 žiūrovų.

"Nuostabu matyti žmones, kurie aukojasi už savo nuodėmes", pareiškė žurnalistams 40-metis amerikietis turistas Rey New (Rėjus Niu).

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (7)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.