Eksministro V. Žiemelio ir dienraščio byla tęsiasi

Pirmadienį posėdžiavę teisėjai nusprendė, jog neaišku, kaip taikyti teisės normas, ir todėl byla turi būti perduota išplėstinei kolegijai.

Ši kolegija turės nuspręsti dėl privataus ir viešo asmens skirtumo garbės ir orumo įžeidimo bylose. Kolegijos sprendimas gali reikšti naujos praktikos taikymą ir turėti įtakos panašiose bylose.

1998 metų gegužės 23 dieną dienraščio korespondentė Bronė Vainauskienė paskelbė publikaciją "Dėl gando nukentėjo ministras ir nekaltas pareigūnas". Joje buvo teigiama, kad V. Žiemelis konservatorių partijos politinės tarybos posėdyje pareiškė turįs tuometinį premjerą Gediminą Vagnorių kompromituojančios medžiagos.

V. Žiemelis, kuris iki 1998 metų gegužės 21 dienos buvo vidaus reikalų ministras, su dienraščio teiginiais nesutiko ir dėl garbės ir orumo garbės pažeidimo kreipėsi į teismą.

V. Žiemelis teigė, kad premjerą kompromituojančios medžiagos niekada viešai neskelbė, o iš operatyvinių darbuotojų gautą medžiagą įteikė asmeniškai premjerui G. Vagnoriui.

1999 metų rugsėjo 24 dieną eksministro ieškinį išnagrinėjęs Vilniaus 2-sios apylinkės teismas jį patenkino iš dalies. Teismas įpareigojo dienraštį paskelbti, kad straipsnyje paskelbti teiginiai neatitinka tikrovės, ir V. Žiemeliui priteisė 3 tūkst. litų.

Šį teismo sprendimą 1999 metų spalio 4 dieną patvirtino ir Vilniaus apygardos teismas.

Su šiais teismų sprendimai dienraštis "Lietuvos rytas" nesutiko ir kreipėsi į Aukščiausiąjį Teismą, prašydamas pakeisti ankstesnius sprendimus.

V. Žiemelis vidaus reikalų ministerijai vadovavo nuo 1996 metų. 1998 metų gegužės 21 dieną jis įteikė atsistatydinimo pareiškimą prezidentui, kuris netrukus buvo patenkintas.

Netrukus paaiškėjo, kad medžiaga apie premjerą G. Vagnorių, kurią V. Žiemeliui perdavė operatyviniai darbuotojai, yra kompromituojanti klastotė.

Vadovavimo ministerijai metu V. Žiemelis buvo kritikuojamas už menką pažangą, tiriant kriminalinius sprogdinimus. Jam taip pat teko atsiprašyti už nepagrįstą sprendimą sulaikyti septynis krašto apsaugos savanorius, įtartus ketinus surengti teroro aktą prieš Baltarusijos prezidentą 1997 metų rugsėjį, kai jis lankėsi Vilniuje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Panda tuščiai laiko nešvaisto - daro atsilenkimus (4)

Neįtikėtinai miela panda gulėdama bambukų pataluose daro atsilenkimus. Neįprasti gyvūno judesiai patraukė lankytojų dėmesį.

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.