Egipte surastos milžiniškos mumijų kapinės

Archeologai sudaro dideles kapines, kuriose 2500 metų ilsėjosi ramybėje Baharijos oazės valdovai.
Ekspertų nuomone, svarbiausia mumija - galingo oazės valdovo Djedo Khonsu Euso Ankho (Džedo Chonsaus Euso Ancho), kuris gyveno VII amžiuje iki naujosios eros, palaikai.

Šios laidojimo vietos buvo ieškoma kelis pastaruosius dešimtmečius.

Archeologai tęsia darbus "Aukso mumijų slėnyje", kur, jų nuomone, palaidota apie 10 tūkst. kūnų. Kol kas surasti tik daugiau kaip 200 velionių palaikų. Beje, kai kurie jų buvo palaidoti su auksinėmis kaukėmis, praneša BBC.

Pasak vieno kasinėjimų dalyvio, visų mumijų veidai atsukti į oazės valdovą, kurio palaikai guli dviejuose didžiuliuose sarkofaguose, įdėtuose vienas į kitą.

Kapinių ilgai nebuvo galima surasti, nes toje vietoje stovėjo namai, kurie nugriauti visiškai neseniai.

Dauguma mumijų - vidutinio ir neturtingiausio visuomenės sluoksnių atstovai. Pirmieji rentgeno spinduliais atlikti tyrimai parodė, kad šie žmonės mirė, būdami 30-40 metų nuo kepenų ir inkstų ligų, kurias sukėlė didelis geležies kiekis vietos vandenyje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Helovino gyvūnėlių maskarade - D. Trumpas su peruku ir jį lydintis apsauginis

Spalio 27 d. šventiškai papuošti šunys ir katės dalyvavo Helovinui skirtame renginyje – Fantasy Fest Pet maskarade, surengtame Floridoje, Ki Vesto saloje. Dalis šiame šventiškame maskarade dalyvavusių gyvūnėlių buvo papuošti politine tematika.

Meine sulaikytas eismą blokavęs žmogus-medis

Pirmadienį policijos pareigūnai sulaikė eismą blokavusį JAV Portlando valstijos Meino miesto gyventoją – vyras buvo persirengęs medžiu.

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (11)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.