Džiaukitės gyvenimu - tai sveika!

Tyrimai parodė, kad žmonės, savyje užgniaužiantys džiaugsmą, iš tikrųjų kenkia savo sveikatai.
Šokolado valgymas, vartymasis lovoje iki pat pietų, televizoriaus žiūrėjimas bei mylėjimasis kai kuriuos žmones priverčia jaustis greičiau kaltais nei laimingais, tačiau ekspertai rekomenduoja nuoširdžiai džiaugtis visais gyvenimo siūlomais, net ir nedideliais malonumais.

"Mes turėtumėme daugiau laiko uostyti gėles ir pajausti jų kvapą," teigia daktaras Geoffas Lowe, psichologas iš Hullo universiteto. Jis kartu su imunologu Johnu Greenmanu atliko tyrimą, kurio metu išsiaiškino, kad žmonės, besijaučiantys kaltais, kad jiems linksma, turi daug silpnesnę imuninę sistemą ir yra mažiau atsparūs įvairioms infekcijoms.

Tyrimo metu savanoriai respondentai buvo paprašyti įvardinti 20 pačių maloniausių užsiėmimų ir įvertinti juos nuo 1 iki 10 balų pagal tai, kokį džiaugsmo ar kaltės jausmą jie vėliau sukelia.

Pavyzdžiui, šokolado valgymas vidutiniškai gavo 8 "kaltės" ir 7.5 "džiaugsmo" balus, televizoriaus žiūrėjimas atitinkamai 5 ir 7, o seksas - 1 ir 9 balus.

Vėliau buvo ištirta ir įvertinta tyrime dalyvavusių respondentų imuninė sistema. Pasirodė, kad antikūnių, padedančių kovoti su infekcijomis, lygis buvo daug žemesnis tų žmonių, kurie jautė daugiau kaltės nei džiaugsmo besilinksmindami. "Mes turėtumėme palankiau žiūrėti į malonumus, ypač į kasdieninius įprastus džiaugsmus," patarė Lowe.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.