Depresuojančių motinų dukros greičiau subręsta

Depresija sergančių motinų dukros lytiškai subręsta daug greičiau nei kitos mergaitės, ypač kai šeimoje pasirodo patėvis ar kitas, giminystės ryšiais, nesusijęs vyriškis, teigia mokslininkai.
"Mes manome, kad būtent patėvio buvimas bei stresiniai šeimos tarpusavio santykiai lemia skirtingą mergaičių lytinio brendimo tempą," sakė daktaras Bruce Ellis iš Naujosios Zelandijos bei Judy Garber iš Tenesio valstijos.

Abu autoriai analizavo veiksnius, įtakojusius 87 paauglių lytinį brendimą, ir savo išvadas pateikė žurnale "Child Development". Ankstesnieji tyrimai parodė, kad paveldimumas ir aplinkos veiksniai stipriai lemia amžių, kuriame mergaitės lytiškai subręsta, tačiau šiuo tyrimu buvo stengiamasi išsiaiškinti ir santykių šeimoje galimą poveikį greitesniam brendimui.

"Kuo anksčiau į mergaitės gyvenimą įžengia patėvis, tuo greičiau ji lytiškai bręsta. Tuo tarpu, biologinio tėvo išėjimas neturi beveik jokios įtakos dukros brendimui," teigė Ellis.

Tokią ankstesnę brandą mokslininkai yra linkę sieti su dažnesniais pasimatymais bei tam tikra vedybine disfunkcija, dažnai pasitaikančia išsiskyrusiose šeimose.

"Mūsų tyrimų duomenys dar kartą įrodė, kad didesnis šeimos ir vedybinis konfliktas bei šeimyninio artumo sumažėjimas arba išnykimas yra tiesiogiai susijęs su ankstesne mergaičių lytine branda," sakė tyrinėtojai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Panda tuščiai laiko nešvaisto - daro atsilenkimus (2)

Neįtikėtinai miela panda gulėdama bambukų pataluose daro atsilenkimus. Neįprasti gyvūno judesiai patraukė lankytojų dėmesį.

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.