Depresiją gali lemti žemas cholesterolio kiekis kraujyje

Neseniai olandų mokslininkų atklikti tyrimai pateikė papildomų įrodymų, kad žemas cholesterolio kiekis kraujyje yra tiesiogiai susijęs su padidėjusia rizika vyrams susirgti depresija.
Daktaras Diederickas Grobbee kartu su kolegomis ištyrė daugiau kaip 30.000 vyrų kraujyje esantį cholesterolio kiekį. Ankstesniuose tyrimuose jau buvo užsiminta apie galimą sąsają tarp žemo cholesterolio kiekio ir padidėjusios savižudybės tikimybės, todėl šį kartą mokslininkai atrinko tik tuos vyrus, kurie pasižymėjo žemu cholesterolio kiekiu.

"Mes analizavome šių vyrų depresinius simptomus, pyktį, priešiškumą ir impulsyvumą ir palyginome juos su vyrams, turintiems aukštą cholesterolio kiekį, būdingomis nuotaikomis," teigė Grobbee. "Buvo nustatyta, kad vyrai su chroniškai žemu cholesterolio lygiu turėjo daugiau rizikos susirgti depresija." Šios mokslininkų komandos atlikto tyrimo rezultatus galima įžvelgti kaip tam tikrą iššūkį tradicinei nuostatai, kad "kuo mažiau cholesterolio, tuo geriau".

"Tačiau padidėjusio cholesterolio kiekio poveikis širdžiai ir kraujotakos sistemai yra daug pavojingesnis, nei žemas kiekis - depresijai ar smurtinei mirčiai," prisipažino mokslininkas, perspėdamas, jog šio tyrimo rezultatai neturėtų būti naudojami "kaip argumentas prieš ligonių gydymą padidintomis cholesterolio dozėmis". Šis tyrimas yra svarbus tuo, kad "įnešė šiek tiek daugiau šviesos į mechanizmą, sukeliantį depresiją bei afektinę nuotaiką," sakė Grobbee.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (14)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.

H. Clinton ir D. Trumpo manekenai pakilo į naujas aukštumas

Ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., kandidatai į JAV prezidento postą pakilo į naujas aukštumas. Deja, tik simboliškai, mat pietų Kalifornijoje virš paplūdimio praskriejo Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton manekenai.

Supykęs vyras nusprendė parduoti žmoną... per „eBay“ (38)

Žmonos elgesiu nepatenkintas britas sugalvojo originalų ir juokingą būdą jai atkeršyti. Jis nusprendė savo antrąją pusę parduoti... internetiniame „eBay“ aukcione, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.

Australijoje A. Hitlerio kostiumą vilkintis moksleivis pasirodė renginyje, kuriame dalyvavo žydų vaikai (25)

Vienas australų moksleivis, persirengęs Hitleriu, laimėjo prizą už geriausią kostiumą renginyje, kuriame dalyvavo ir žydų vaikai.

Neįtikėtina kraujomaiša: suimta moteris, iš pradžių susituokusi su savo sūnumi, o paskui – su dukterimi (55)

Oklahomos valstijoje suimtos motina ir duktė, kaltinamos kraujomaiša. 43 metų Patricia Spann ir 25 metų Misty Spann susituokė šių metų kovo mėnesį Komančio apygardoje, praneša JAV televizijos kanalas KFOR, remdamasis teismo posėdžių protokolais.