Dėl Žemės sukimosi kinta žmonių svoris

 (1)
Paprastai Žemės sukimąsi apie savo ašį mes priimame kaip savaime suprantamą dalyką, tačiau kai kurie pašaliniai šio reiškinio efektai gali priversti mus ..."palengvėti".
Pavyzdžiui, jeigu tu nori netekti viršsvorio, tačiau vis negali pasiryžti atsisakyti didelės ledų porcijos ar picos, tau vertėtų važiuoti kur nors arčiau pusiaujo. Žemei sukantis 1 664 kilometrų per valandą greičiu ties pusiauju išcentrinė jėga šiek tiek neutralizuoja traukos jėgą, todėl žmogus, ašigalyje sveriantis 68.5 kilogramus, ties pusiauju svers 68.2 kilogramus.

Egzistuoja ir dar vienas efektas, galintis mus šiek tiek "palengvinti". Dėl tos pačios išcentrinės jėgos mūsų planeta yra truputį "išsipūtusi", t.y. netaisyklingo apskritimo formos. Tokiu būdu ant pusiaujo stovintis žmogus yra 13 metrų toliau nuo Žemės apskritimo centro nei žmogus, stovinti ašigalyje. Atsižvelgus į tai, kad kuo labiau tolstama nuo centro, tuo labiau silpnėja traukos jėga, ties pusiauju gyvenantys žmonės yra "lengviausi".

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (2)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (14)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.

H. Clinton ir D. Trumpo manekenai pakilo į naujas aukštumas

Ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., kandidatai į JAV prezidento postą pakilo į naujas aukštumas. Deja, tik simboliškai, mat pietų Kalifornijoje virš paplūdimio praskriejo Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton manekenai.

Supykęs vyras nusprendė parduoti žmoną... per „eBay“ (38)

Žmonos elgesiu nepatenkintas britas sugalvojo originalų ir juokingą būdą jai atkeršyti. Jis nusprendė savo antrąją pusę parduoti... internetiniame „eBay“ aukcione, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.

Australijoje A. Hitlerio kostiumą vilkintis moksleivis pasirodė renginyje, kuriame dalyvavo žydų vaikai (25)

Vienas australų moksleivis, persirengęs Hitleriu, laimėjo prizą už geriausią kostiumą renginyje, kuriame dalyvavo ir žydų vaikai.