Dauguma moterų drovisi lytinio gyvenimo nesklandumus aptarti su gydytoju

Beveik 99 proc. moterų, einančių pas ginekologą įprastiniam patikrinimui, prisipažino besirūpinančios dėl vieno ar daugiau dalykų, susijusių su seksualiniu gyvenimu. Dažniausiai nerimą kelia nenoras mylėtis.

87 proc. visų moterų trūksta noro mylėtis, 83 proc. retai junta orgazmą, 75 proc. kenčia nuo per mažos lubrikacijos, o 71 proc. sakė, kad lytiniai santykiai joms yra skausmingi.

Be to, 66 proc. moterų rūpinasi dėl savo netobulos išvaizdos, 67 proc. lytiniai poreikiai yra nepatenkinami, o 63 proc. norėjo daugiau informacijos lytinio gyvenimo klausimais.

Mokslininkai iš viso apklausė 964 armijoje tarnaujančias, civilinėse tarnybose dirbančias ar atsargoje esančias moteris, taip pat - jų šeimų nares. Visų apklaustųjų sveikata prižiūrima kariškių medicinos centre.

Anketos buvo išsiųstos 1 480 moterų, o į jas atsakė 65 proc. - nuo 18 iki 87 metų amžiaus. Beveik pusė šių moterų yra namų šeimininkės, apie 85 proc. - ištekėjusios.

"Mūsų tyrimas parodė, kad labai daug moterų yra susirūpinusios savo lytiniu gyvenimu. Apklausoje dalyvavo tipiškos amerikietės", sakė Margaret Nusbaum (Margaret Nasbaum) iš Šiaurės Karolinos universiteto.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad 44 proc. moterų rūpinasi dėl fizinio ar emocinio išnaudojimo, o 42 proc. - dėl seksualinės prievartos. Iš jų daugiau nei pusė galvoja, kad gali patirti seksualinį, emocinį ir fizinį išnaudojimą.

Labiau išsilavinusios moterys paprastai ir rūpinasi labiausiai, o mažiausiai rūpesčių šioje srityje turi senyvo amžiaus moterys.

"Seksualumas yra veiksnys, kartu su kitais lemiantis sveikatą, gyvenimo kokybę ir laimę, todėl pirminės sveikatos priežiūros gydytojai turi būti apmokomi atkreipti į tai dėmesį", teigia M. Nusbaum ir jos kolegos.

Tyrimai nebūtinai atspindi visų moterų padėtį. Ankstesnių tyrimų metu nustatyta, kad mažiau moterų yra nepatenkintos lytiniu gyvenimu. Dabartiniai rezultatai tokie gali būti dėl to, kad apklausoje dalyvavo medikų pagalbos siekusios moterys.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.