Darbas ir vaiko gimimas - tai irgi trauma?

Darbas ir vaiko gimimas gali sukelti panašius potrauminio streso simptomus, kurie paprastai yra siejami su karo ar kitų smurtinių veiksmų sukeltomis traumomis, penktadienį pranešė Britanijos psichologai.
Mokslininkai spėja, kad po gimdymo net 3% moterų gali patirti tokią pačią baimę, neramumą, pasikartojančius košmarus, bauginančias mintis, ypač jei nėštumas buvo nepageidaujamas arba moteris labai jaudinosi dėl savo pačios sveikatos. Be to, šie kankinantys siptomai dažnai padeda moterims apsispręsti daugiau nebeturėti vaikų.

"Anksčiau buvo manoma, kad šiuos simptomus sukelia iš kasdieninės patirties konteksto iškrentantys įvykiai, tačiau, atrodo, jog tokią psichologinę reakciją gali sukeltti net ir darbas," teigė Pauline Slade, psichologė iš Sheffieldo Universiteto.

Stebėtina, tačiau nei darbo trukmė, nei skausmo pobūdis ar aktyvumas nebuvo reikšmingi veiksniai, susiję su galimu psichologiniu stresu. Slade ir jos kolega Jo Czarnocka tyrė 264 moteris šešias savaites po gimdymo ir nustatė, kad net ketvirtadalis moterų buvo perdėtai atsargios ar susierzinusios, o 3% ištirtųjų patyrė tam tikrą potrauminį stresą.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (1)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (14)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.

H. Clinton ir D. Trumpo manekenai pakilo į naujas aukštumas

Ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., kandidatai į JAV prezidento postą pakilo į naujas aukštumas. Deja, tik simboliškai, mat pietų Kalifornijoje virš paplūdimio praskriejo Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton manekenai.

Supykęs vyras nusprendė parduoti žmoną... per „eBay“ (38)

Žmonos elgesiu nepatenkintas britas sugalvojo originalų ir juokingą būdą jai atkeršyti. Jis nusprendė savo antrąją pusę parduoti... internetiniame „eBay“ aukcione, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.