Darbas gali pakenkti nėštumui

"Mūsų analizė atskleidė reikšmingą sunkaus fizinio darbo, ilgo stovėjimo bei pamaininio darbo neigiamą įtaką nėštumui bei gimdymui," teigė daktarė Ellen Morzurkewitch bei jos kolegos.

Mokslininkai, peržvelgę 29 ankstesnius tyrimus, kuriuose buvo ištirta daugiau kaip 160 000 dirbančių moterų, nustatė, kad sunkų fizinį darbą dirbančių moterų gimdymas dažnai būdavo priešlaikinis, o kūdikiai sverdavo daug mažiau nei turėtų. Be to, tokios moterys pasižymėjo padidėjusiu kraujo spaudimu, galvos svaigimu, bei didesniu proteino kiekiu šlapime.

Beje, buvo nustatyta ir tai, kad darbo trukmė, priešingai nei pamaininis darbas bei darbinis nuovargis, beveik neįtakojo gimdymo pasekmių.

Mokslininkų nuomone, sumažinus darbo krūvį būtų galima išvengi 1 priešlaikinio gimdymo iš 12, o sutrumpinus darbo valandas toms, kurių darbas yra stovimas, 1 priešlaikinio gimdymo iš 27.

Nors darbo veiksnių poveikis nėštumui ir gimdymui ir toliau turi būti kruopščiai tiriami, tačiau šio tyrimo autoriai paskatino visus medikus bei darbdavius atkreipti daugiau dėmesio į galimas neigiamą darbo poveikį nėštumui.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Meine sulaikytas eismą blokavęs žmogus-medis

Pirmadienį policijos pareigūnai sulaikė eismą blokavusį JAV Portlando valstijos Meino miesto gyventoją – vyras buvo persirengęs medžiu.

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (11)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.