Dar nepalaidota viltis turėti sostinės himną

Kol kas neaišku, ar Vilniaus savivaldybė skirs lėšų Vilniaus himno kūrimui, tačiau jo iniciatoriai viliasi, kad himno premjera įvyks dar šiais metais.
Kaip BNS korespondentui sakė Vilniaus savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Savickas, šiais metais yra daug progų pristatyti miesto himną - rugsėjo mėnesį vyksiančiose "Sostinės dienose", kalėdiniuose renginiuose.

"Būtų malonu, jei premjera įvyktų šiais metais, bet praktika parodė, kad ne taip paprasta, du kartus jau rinkom", sakė R. Savickas.

Idėja sukurti Vilniaus himną savivaldybėje kilo dar praėjusių metų pradžioje.

Pirmąjį konkursą savivaldybė paskelbė pernai birželį.

Tuomet autoriai pateikė 12 himnų variantų, tačiau komisijai pasirodė, kad konkurso dalyviai nežino, kas yra himnas, ir visus atmetė.

Rugsėjo mėnesį savivaldybė davė užsakymą penkiems kompozitoriams - Kęstučiui Antanėliui, Jurgiui Juozapaičiui, Tomui Leiburui, Algirdui Martinaičiui ir Leonui Povilaičiui - sukurti Vilniaus himno variantus.

"Suprantama, kad rezultatas buvo žymiai geresnis, tačiau net ir po šio turo komisija nerado tokio kūrinio, kuris turėtų atitikti mūsų reikalavimus", po antrojo konkurso sakė komisijai vadovavęs kompozitorius Laimis Vilkončius.

Komisija, kurią sudaro kompozitoriai, poetai ir savivaldybės atstovai, mano, kad himnas turėtų būti iškilmingas, jo melodija nesudėtinga bei kad jame būtų apdainuoti Vilniaus miesto simboliai.

Pasak R. Savicko, kol kas konkurso dalyviai pristatė keturis tekstus bei tris melodijų variantus.

"Nežinom, ar savivaldybė skris tam lėšų, ar ne", sakė jis.

Jei pinigų iš miesto biudžeto nebus skirta, bus bandoma ieškoti kitų variantų.

"Siūliau, gal himno autoriui užtektų tiktai vardo, kad jis yra Vilniaus himno autorius, ir tą daryti be pinigų", sakė R. Savickas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.