Cheminės medžiagos keičia seksualinį patrauklumą

Jau anksčiau žinota, kad feromonai veikia socialinį ir seksualinį gyvūnų elgesį, o dabar įrodyta, kad taip gali būti ir žmonių atveju.

Britų psichologų draugijos konferencijoje Vinčesteryje Nickas Neave (Nikas Nivas) sakė, kad dėl vyrų feromonų tam tikromis sąlygomis vyrai moterims atrodo patrauklesni.

Cheminės medžiagos, kurias išskiria oda pažastyse, neturi jokio sąmoningai suvokiamo kvapo, bet gali paveikti žmonių elgesį.

N. Neave ir jo kolegos parodė, kad didinant vyriškų feromonų koncentraciją aplinkoje, moterys gali palankiau įvertinti vyrų patrauklumą.

Mokslininkai paprašė 32 moterų balais įvertinti vyrų patrauklumą iš jų nuotraukų. Vertinimą reikėjo pakartoti aplinkoje esant vyriškų feromonų ir po dviejų savaičių - kitu moterų mėnesio ciklo metu.

Visos moterys geriau įvertino vyrų patrauklumą tada, kai aplinkoje buvo jų feromonų. Be feromonų "blogiausiai" įvertinto vyro "reitingas" esant feromonams pakilo daugiausiai.

Be to, labiausiai feromonai moteris veikė jų ciklo viduryje.

Šio tyrimo rezultatai papildo ankstesnius Austrijos mokslininkų duomenis apie moterų feromonų poveikį vyrams.

Anksčiau nustatyta ir tai, jog kontraceptinės piliulės slopina moterų reakciją į tam tikrus dalykus, tarp jų - feromonus.

Feromonų poveikis žmonėms dar nėra visiškai aiškus, bet žinoma didelė jų reikšmė kitiems gyvūnams. Šios cheminės medžiagos lemia žiurkėnų poravimosi partnerių pasirinkimą, taip pat laiką, kada žiurkės nebemaitina jauniklių ir veikia dramblių patinų susiskirstymą į hierarchijos rangus.

Tris dienas truksiančioje konferencijoje pietvakarių Anglijoje dalyvauja 700 psichologų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.