Celibato taisyklė kunigams - neesminė

 (21)
Vestminsterio katalikų arkivyskupas Cormacas Murphy-O'Connoras (Kermakas Merfi-O'Konoras) pirmadienį pareiškė, kad celibatas nėra esminė kunigystės sąlyga.
"Disciplinos priemonės gali keistis. Jeigu kunigas duoda įžadą laikytis celibato šventimų metu, tai šios taisyklės laužyti nevalia", sako C. Murphy-O'Connoras.

Tačiau, pasak jo, į klausimą, ar santuoka tikrai nesuderinama su kunigyste, galima tvirtai atsakyti "ne".

Didžiosios Britanijos Katalikų Bažnyčia jau priėmė kai kuriuos vedusius anglikonų dvasininkus, kurie paliko Anglikonų Bažnyčią dėl moterų kunigystės klausimo.

Arkivyskupas laikraštyje "The Guardian" taip pat teigiamai kalbėjo apie Anglikonų Bažnyčios ateitį - nepaisant niūrių prognozių, pagal kurias ši Bažnyčia per 40 metų gali visiškai sunykti.

"Nemanau, kad šie laikai ypatingai blogi mūsų šalies Bažnyčiai".

"Bažnyčia turi visą laiką reformuotis... tačiau yra perduodamas paveldas, kuriam Bažnyčia visad turi būti jautri. Ji neturėtų būti nei fundamentalistinė, nei liberali, bet ji turi likti ištikima", sakė C. Murphy-O'Connoras.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.