Buvusios disidentės akibrokštas Prezidentui

 (3)
Tuo metu Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino antrojo laipsnio ordinu buvo apdovanojama pirmoji atkurtos nepriklausomos Lietuvos Ministrė Pirmininkė Kazimiera Prunskienė.

Vienuolė ir buvusi disidentė N.Sadūnaitė, garsiai paklaususi Prezidento, už ką žmonės sėdėjo kalėjime, pasipiktino tuo, kad apdovanojami ir budeliai, ir aukos.

1992 metais teismas buvo pripažinęs, kad K.Prunskienė sovietmečiu buvo bendradarbiavusi su KGB.

N.Sadūnaitė ekspremjerę taip pat pavadino kruvinųjų 1991 metų Sausio 13-osios įvykių organizatore.

Sutrikęs Prezidentas V.Adamkus buvusiai disidentei pasakė, kad jis viską žino, ir paprašė netrukdyti.

Tuo metu iš netikėtumo nuščiuvusioje Baltojoje salėje sėdėjęs buvęs K.Prunskienės Vyriausybės vidaus reikalų ministras Marijonas Misiukonis garsiai ištarė: "Manęs laukia tas pat".

M.Misiukonis neklydo. Jam įteikiant Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino trečiojo laipsnio ordiną N.Sadūnaitė vėl pribėgo prie Prezidento. M.Misiukonį ji pavadino KGB žvalgybos viršininku.

Buvusios disidentės tarp kviestųjų svečių nebuvo. Šiuo metu N.Sadūnaitė gydosi ligoninėje. Tačiau išgirdusi, kad Prezidentas ketina ordinais apdovanoti K.Prunskienę ir M.Misiukonį, ji iš ligoninės atskubėjo į Prezidentūrą.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Panda tuščiai laiko nešvaisto - daro atsilenkimus (2)

Neįtikėtinai miela panda gulėdama bambukų pataluose daro atsilenkimus. Neįprasti gyvūno judesiai patraukė lankytojų dėmesį.

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.