Būsimą vaiką bus galima apsaugoti nuo AIDS

Užsikrėtęs baisiąją AIDS ligą sukeliančiu žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) vyriškis gali tapti tėvu - tai daroma dirbtiniu apsėklinimu. Toks būdas garantuoja saugumą partnerei ir vaikui.
Axelis Feige, Vokietijos akušerių draugijos prezidentas, sako, jog žmogaus spermą galima taip apdoroti, kad joje neliktų minėto viruso ir ji tiktų apvaisinimui. Šį metodą sėkmingai sukūrė Rostoko universiteto ligoninės medikai.

Baigiamajame aštuntojo draugijos kongreso žodyje A.Feige tvirtino, kad šiuolaikinė terapija ir diagnozė sumažino galimybę užkrėsti vaiką iki vieno procento - anksčiau tokia rizika buvo vertinama 30 procentų.

A.Feige pabrėžė, kad tokio apvaisinimo atveju būtina apie visus pavojus ir riziką papasakoti abiem šio akto dalyviams.

Jis sakė, kad domėjimasis šiuo metodu vis didėja. Tam įtakos turi ir šiuolaikinės medicinos laimėjimai - ŽIV užkrėsti asmenys gyvena vis ilgiau.

"Nustačius ŽIV, asmuo gali gyventi dar 20 metų", - sakė A.Feige, todėl pacientai gali planuoti savo dar gana ilgą ateitį.

Medikas griežtai įtikinėjo nuolatinių testų svarbą, kad kuo anksčiau būtų pastebėtas vaisiaus užkratas ar išsigimimas ir laiku būtų galima imtis terapinių priemonių.

A.Feige pripažino, kad pradinėje stadijoje kartais būtina nutraukti nėštumą.

"Tokiu būdu mes apsaugojame moterį nuo galimybės turėti atsilikusį vaiką be vilties gyventi", - aiškino A.Feige.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.