Britų oreiviui nepavyko praskristi virš ašigalio

Britui Davidui Hempelman-Adamsui (Deividui Hempelman-Adamsui) nepavyko tapti pirmuoju žmogumi, oro balionu praskridusiu virš Šiaurės ašigalio, bet vis dėlto jis gali didžiuotis esąs pirmasis oreivis, įveikęs Arkties vandenyną.
Ketvirtadienį 44 metų keliautojui Didžiosios Britanijos skrydžių kontrolieriai nurodė dėl stiprių vėjų ir nuovargio baigti skrydį. Iki Šiaurės ašigalio buvo likę vos 20,6 km.

D. Hempelman-Adamsas į 960 km ilgio kelionę helio balionu leidosi sekmadienį, iš Norvegijos Svalbardo salų.

Oreivis per 4 paras temiegojo 4 valandas ir, kalbėdamas mobiliuoju telefonu, sakė esąs labai išvargęs.

Pirmasis bandymas oro balionu iš Svalbardo nuskristi į Šiaurės ašigalį 1897 metais baigėsi tragedija - oro balionas nukrito ir juo skridę 3 švedai po 3 ant ledo praleistų mėnesių žuvo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.