Britų alkoholizmas kelia vis daugiau nerimo

Didžioji Britanija patiria vis daugiau nuostolių dėl piktnaudžiavimo alkoholiu, nes darbininkai neatvyksta į darbą, be to, sparčiai auga nusikalstamumo lygis.
Pastaruoju metu itin sparčiai daugėja geriančių moterų. Per pastaruosius dvejus metus daugiau už rekomenduojamą dienos normą išgeriančių moterų skaičius padidėjo net 50 proc.

Ataskaitoje apie alkoholio vartojimą rašoma, jog per metus britai išgeria alkoholinių gėrimų už 3,3 milijardo svarų sterlingų (daugiau kaip 20 milijardų litų).

Dėl piktnaudžiavimo alkoholiu pramonė per metus patiria apie 2,8 milijardo svarų sterlingų (daugiau kaip 17 milijardų litų) nuostolių. Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos išlaidos su alkoholio vartojimu susijusioms ligoms gydyti sudaro apie 200 milijonų svarų sterlingų (1,22 milijardo litų).

Ataskaitoje, kuri pavadinta "Didžiosios Britanijos žlugimas", taip pat rašoma, jog dėl kelių eismo nelaimių, susijusių su alkoholiu, kasmet patiriama 189 milijonų svarų sterlingų (1,15 milijardo litų) nuostolių.

Tuo tarpu tyrimams dėl galimybių kovoti su šiomis problemomis skiriama vos 1,69 milijono svarų sterlingų (10,3 milijono litų).

Daugiau nei trečdalis vyrų ir 23 proc. moterų nuo 16 iki 24 metų reguliariai dvigubai viršija rekomenduojamą dienos alkoholio normą.

Tyrimų metų paaiškėjo, jog su alkoholiu yra susiję 65 proc. bandymų nusižudyti ir 23 proc. atvejų, kai be priežiūros palikti vaikai kreipėsi į nacionalines pagalbos tarnybas.

Santuokos, kai alkoholiu piktnaudžiauja vienas arba abu sutuoktiniai, dvigubai dažniau baigiasi skyrybomis negu santuokos, kurių alkoholis nepaveikė. Apie 65 proc. vyrų, kurie užpuola savo sutuoktines ar drauges, daro tai neblaivūs.

Apie 41 proc. smurtinių nusikaltimų, įskaitant užpuolimą ar apiplėšimą panaudojant smurtą, įvykdomi neblaivių asmenų.

Be to, nerimą kelia gerokai padidėjęs vaikų, jaunesnių nei 15 metų, polinkis į alkoholį ir tendencija mylėtis be apsaugos priemonių, pastebima tarp išgėrusių paauglių.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.