Britanijos mokykloje uždrausti herojai burtininkai bei raganos

 (10)
Harry Potteris, knygų herojus burtininkas, užvaldęs daugelio pasaulio šalių vaikų vaizduotę, buvo uždraustas vienoje iš Anglijos mokyklų, nes jo stebuklingos galios fenomenas prieštaravo tam, kas dėstoma tikybos pamokėlėse.
Anglijos Šv. Marijos salos bažnyčios mokyklos Chathame vadovės Carol Rockwood nuomone, pasakos apie burtininkus tiesiog negali būti suderintos su jų mokyklos "bažnytine etika".

"Biblijoje aiškiai teigiama, kad burtininkai, velniai bei piktosios dvasios egzistuoja. Jie yra labai galingi ir pavojingi, tačiau Dievo sukurti žmonės neturi nieko bendro su jais," trečiadienį BBC teigė Rockwood. "Mūsų pradinė mokykla yra globojama Anglijos bažnyčios, todėl bažnytinė etika mums yra labai svarbi."

Vien Amerikoje knygelių apie Harrio Potterio nuotykius, sukurtų Britų autoriaus JK Rowlingo, parduota daugiau kaip 18 milijonų kopijų. Pradinės mokyklos vadovė sakė, kad visi mokinių tėvai sutiko su tokiu nutarimu, draudžiančiu visas knygeles, televizijos programas ir filmus, kuriuose teigiamai vaizduojami burtininkai bei raganos.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (16)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.