Besilaukianti operos daininkė Šveicarijoje pralaimėjo bylą

Aukščiausiasis Šveicarijos teismas nusprendė, jog Ženevos Didžioji opera neturi jokių finansinių įsipareigojimų sopranui iš Rusijos, kuriai tapus nėščia, buvo nutrauktas jos kontraktas su opera.
Operos daininkė Jelena Prokina italų kompozitoriaus Ruggero Leocavallo tragedijoje "Pagliacci" turėjo suvaidinti personažą, kuris vienu metu būtų pargriaunamas ant žemės ir mušamas į pilvą.

Kaip teisme teigė Ženevos Didžiojo teatro vadovai, šio vaidmens dainininkė tikrai negalėtų atlikti, nes per numatytus operos pristatymus, ji jau būtų aštuntą mėnesį nėščia. Tokiu būdu, kai kurios operos scenos prarastų tam tikrą autentiškumą.

Rusų daininkė reikalavo 192 000 Šveicarijos frankų (120 000 JAV dolerių) kompensacijos už neteisėtą kontrakto nutraukimą. Teismas atmetė jos ieškinį, tačiau operą įpareigojo Prokinai išmokėti 1 900 JAV dolerius, kaip atlyginimą už repeticijas ir kompensaciją už aviabilietus.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (14)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.

H. Clinton ir D. Trumpo manekenai pakilo į naujas aukštumas

Ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., kandidatai į JAV prezidento postą pakilo į naujas aukštumas. Deja, tik simboliškai, mat pietų Kalifornijoje virš paplūdimio praskriejo Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton manekenai.

Supykęs vyras nusprendė parduoti žmoną... per „eBay“ (38)

Žmonos elgesiu nepatenkintas britas sugalvojo originalų ir juokingą būdą jai atkeršyti. Jis nusprendė savo antrąją pusę parduoti... internetiniame „eBay“ aukcione, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.

Australijoje A. Hitlerio kostiumą vilkintis moksleivis pasirodė renginyje, kuriame dalyvavo žydų vaikai (25)

Vienas australų moksleivis, persirengęs Hitleriu, laimėjo prizą už geriausią kostiumą renginyje, kuriame dalyvavo ir žydų vaikai.

Neįtikėtina kraujomaiša: suimta moteris, iš pradžių susituokusi su savo sūnumi, o paskui – su dukterimi (55)

Oklahomos valstijoje suimtos motina ir duktė, kaltinamos kraujomaiša. 43 metų Patricia Spann ir 25 metų Misty Spann susituokė šių metų kovo mėnesį Komančio apygardoje, praneša JAV televizijos kanalas KFOR, remdamasis teismo posėdžių protokolais.