Belgų mokslininkai sukūrė dirbtinę akį

Belgų mokslininkai teigia, kad jų sukurta dirbtinė akis gali būti paskutinė viltis akliesiems, rašoma žurnale "New Scientist".
Skirtingai nuo kitų dirbtinių implantų, stimuliuojančių akies tinklainės ląsteles ar už regėjimą atsakingą smegenų žievės sritį, naujasis prietaisas sukelia regėjimo pojūtį veikdamas nervą, kuris jungia akį su smegenimis.

Artimiausiais mėnesiais Leveno Katalikų universitete sukurtas prietaisas bus implantuotas aklai moteriai. Paskui ketinama jį implantuoti dar mažiausiai 3 pacientams.

Mokslininkai viliasi, jog dirbtinė akis, gaunanti vaizdo signalus iš išorinės kameros per mikroschemą poodyje už ausies, padės akliesiems bent išvengti kliūčių.

Tačiau kol kas neaišku, kiek laiko prireiks atpažinti matomą objektą.

"Jei kliūties atpažinimui prireiks 30 sekundžių, tai iš to daug naudos nebus", žurnalui sakė mokslininkas Claude Veraartas (Klodas Verartas).

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Helovino gyvūnėlių maskarade - D. Trumpas su peruku ir jį lydintis apsauginis

Spalio 27 d. šventiškai papuošti šunys ir katės dalyvavo Helovinui skirtame renginyje – Fantasy Fest Pet maskarade, surengtame Floridoje, Ki Vesto saloje. Dalis šiame šventiškame maskarade dalyvavusių gyvūnėlių buvo papuošti politine tematika.

Meine sulaikytas eismą blokavęs žmogus-medis

Pirmadienį policijos pareigūnai sulaikė eismą blokavusį JAV Portlando valstijos Meino miesto gyventoją – vyras buvo persirengęs medžiu.

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (11)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.