Baigtas šifruoti žmogaus chromosomos genetinis kodas

Mokslininkai pirmadienį pranešė iššifravę 21-osios chromosomos genetinį kodą. Tai leis medikams geriau suprasti Dauno sindromo, Alzheimerio ligos ir kitų negalavimų priežastis.
21-oji chromosoma yra pati mažiausia iš 23 žmogaus chromosomų porų. Pagal skaičiavimus, ji turi 225 proteinų kodinius genus. Tai tik antra visiškai iššifruota chromosoma.

Tiriamąjį darbą atliko tarptautinis mokslininkų konsorciumas, kuriam vadovauja vokiečių ir japonų mokslininkai iš Vokietijoje esančio Molekulinės biotechnologijos instituto ir Japonijos RIKEN Genomikos mokslų centro. Jie nustatė bazių porų seką, apie kurią rašoma mokslinio žurnalo "Nature" šios savaitės numeryje.

"Visiškas 21-osios chromosomos sekvenavimas turės didžiulės įtakos ligų patogenezės supratimui ir naujų terapijos metodų plėtotei", sako mokslininkai šiame pranešime.

Genetinio kodo iššifravimas padės mokslininkams sukurti tikslesnius diagnozavimo tyrimus bei naujus gydymo būdus ligoms, susijusioms su šia chromosoma, įskaitant vieną epilepsijos formą, autoimunines ligas ir padidėjusį jautrumą leukemijai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.