Aukcione parduodamas Stradivari smuikas

Aukcionas už instrumentą tikisi gauti 280 tūkst. svarų (beveik 1,7 mln. litų).

Šis 1666 metais pagamintas smuikas yra vienas iš nedaugelio likusių pirmųjų meistro darbų. Iki 1666-ųjų A. Stradivari buvo Nicolo Amato (Nikolo Amato) mokinys, o vėliau savarankiškai išrado naują smuikų konstrukciją - labiau išpūstą, ištęstą pavidalą. Tokiu smuiku išgaunami aiškesni ir švelnūs garsai tapo italų muzikos skiriamuoju požymiu.

Dabar parduodamas smuikas yra pramintas "Back", pagal žmogaus, turėjusio jį iki 1957 metų, pavardę. Smuiką parduoda pagyvenęs smuikininkas mėgėjas, pirkęs instrumentą už 2 tūkst. svarų.

Kam "Back" priklausė iki 1950-ųjų, nežinoma.

Brangiausias A. Stradivari smuikas 1998 metais parduotas už 947 tūkst. svarų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Panda tuščiai laiko nešvaisto - daro atsilenkimus (4)

Neįtikėtinai miela panda gulėdama bambukų pataluose daro atsilenkimus. Neįprasti gyvūno judesiai patraukė lankytojų dėmesį.

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.