Atskleista prancūzų monarchijos paslaptis?

Belgų genetikas profesorius Jean-Jacques Cassimanas (Žanas Žakas Kasimanas) penktadienį sakė atskleidęs vieną didžiausių Europos istorijos paslapčių - paskutiniojo Prancūzijos sosto paveldėtojo likimą.
Agentūrai "Reuters" profesorius sakė žinąs, kas nutiko giljotinuotų karaliaus Liudviko XVI ir karalienės Marijos Antuanetės sūnui.

"Žinau kas nutiko, bet dar negaliu pasakyti. Sužinosite balandžio 19 dieną", telefonu sakė J.-J. Cassimanas iš Leveno universiteto.

Nuo gruodžio mėnesio profesorius tyrė DNR, paimtą iš širdies, kuri, manoma, priklausė mirusiam dofinui (sosto įpėdiniui) Liudvikui Karoliui. Testas buvo kartojamas ir kitoje laboratorijoje - Miunsterio universitete Vokietijoje.

"Dabar palyginsime rezultatus, o paskelbsime juos balandžio 19 dieną Paryžiaus medicinos mokykloje", sakė J.-J.Cassimanas.

Aštuonmetis Liudvikas Karolis po tėvo egzekucijos Paryžiaus aikštėje 1793 metais automatiškai tapo Prancūzijos karaliumi Liudviku XVII. Tačiau tuo metu jis buvo laikomas kalėjime Paryžiuje, o 1795 metų birželio 8 dieną oficialiai paskelbta apie jo mirtį. Manoma, kad vaikas mirė nuo tuberkuliozės.

Netrukus pasklido gandai, kad kalėjime rastas kūnas yra ne Liudviko XVII, o dofinas esąs gyvas ir savo šalininkų buvo slapčia išvežtas.

Kalėjime rastas kūnas buvo skrodžiamas, o iš jo išimta širdis vėliau keliavo iš rankų į rankas, kol 1975 metais atsidūrė karališkojoje kriptoje Sent Deni, prancūzų karalių palaidojimo vietoje.

Praėjusių metų gruodžio 14 dieną širdį specialios ceremonijos metu J.-J. Cassimano ir kitų mokslininkų akivaizdoje išėmė keli aristokratai, tarp kurių buvo ir Liudviko XIV palikuonis.

Krištolo vazoje širdis buvo nuvežta į Paryžiaus kliniką, kur iš jos paimti audinio pavyzdžiai. Jų DNR palyginta su Marijos Antuanetės plaukų DNR. Be to, palyginimui paimta DNR ir iš dviejų karalienės seserų palaikų bei tų seserų dviejų dabar gyvenančių palikuonių.

Jei DNR testas patvirtins, kad širdis tikrai yra Liudviko XVII, bus atskleista 204 metų senumo paslaptis ir paneigti kelių žmonių tvirtinimai apie tai, kad jie yra dofino palikuonys.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (3)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (14)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.

H. Clinton ir D. Trumpo manekenai pakilo į naujas aukštumas

Ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., kandidatai į JAV prezidento postą pakilo į naujas aukštumas. Deja, tik simboliškai, mat pietų Kalifornijoje virš paplūdimio praskriejo Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton manekenai.

Supykęs vyras nusprendė parduoti žmoną... per „eBay“ (38)

Žmonos elgesiu nepatenkintas britas sugalvojo originalų ir juokingą būdą jai atkeršyti. Jis nusprendė savo antrąją pusę parduoti... internetiniame „eBay“ aukcione, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.

Australijoje A. Hitlerio kostiumą vilkintis moksleivis pasirodė renginyje, kuriame dalyvavo žydų vaikai (25)

Vienas australų moksleivis, persirengęs Hitleriu, laimėjo prizą už geriausią kostiumą renginyje, kuriame dalyvavo ir žydų vaikai.