Atrastas seniausias pastatas pasaulyje

Japonų archeologai šiaurinėje Tokijo dalyje atkasė statinio liekanas, kurios greičiausiai priklauso seniausiai pasaulyje dirbtinei struktūrai.
Tikėtina, kad šią pašiūrę prieš 500 000 metų pastatė žmonijos protėviai Homo erectus, kurie buvo įvaldę primityvius akmeninius įrankius. Radinį sudarė 10 stulpų skylių žemėje, kurios sudarė du penkiakampius - tai gali būti dviejų trobelių liekanos. Be to, aplinkui mėtėsi 30 akmeninų įrankių.

Tikimasi, kad atrastos liekanos padės išsiaiškinti, kaip gyveno ir medžiojo mūsų protėviai. "Akivaizdu, kad jie statė tam tikras struktūras, bet mes dar nežinome ar tai buvo prieglobstis vienai savaitei ar ilgesniam laikui," teigė Londono istorijos muziejaus mokslininkas Chrisas Stringeris.

Iki šiol seniausios statinio liekanos buvo rastos Prancūzijoje. Manoma, kad joms 200 000- 400 000 metų.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Panda tuščiai laiko nešvaisto - daro atsilenkimus (4)

Neįtikėtinai miela panda gulėdama bambukų pataluose daro atsilenkimus. Neįprasti gyvūno judesiai patraukė lankytojų dėmesį.

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.