Atkasti didžiausio mėsėdžio dinozauro kaulai

Neseniai mokslininkai atrado didžiausio žeme vaikščiojusio mėsėdžio dinozauro, didesnio net už patį tiranozaurą, kaulus. Sensacingą radinį, kurį sudaro net šešių milžiniškų guvūnų kaulai, Argentinos ir Šiaurės Amerikos palaentologai atkasė Patagonijos dykumoje, Argentinos Andų rytiniame šlaite.
Šis masinis dinozaurų kapinynas verčia suabejoti teorija, kad didžiausieji planetos mėsėdžiai visada gyveno ir medžiojo atskirai. Atrodo, kad šie dinozaurai gyveno grupelėmis ir taip tapdavo dar grėsmingesni kitiems tuo metu mūsų planetoje gyvenusiems milžiniškiems gyvūnams.

Manoma, kad šie didžiausieji dinozaurai gyveno maždaug prieš 100 milijoną metų ir buvo šiek tiek žemesni, trumpesnėmis kojomis nei tiranozaurai, tačiau turėjo tokią pačią ilgą siaurą kaukolę bei žirklių formos žandikaulį.

Mokslininkai nustatė, kad šis mėsėdis milžinas buvo maždaug 13,7 metrų ilgio, tuo tarpu kai tiranozaurai paprastai siekė iki 12,2 metrų ilgio.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (1)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (14)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.

H. Clinton ir D. Trumpo manekenai pakilo į naujas aukštumas

Ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., kandidatai į JAV prezidento postą pakilo į naujas aukštumas. Deja, tik simboliškai, mat pietų Kalifornijoje virš paplūdimio praskriejo Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton manekenai.

Supykęs vyras nusprendė parduoti žmoną... per „eBay“ (38)

Žmonos elgesiu nepatenkintas britas sugalvojo originalų ir juokingą būdą jai atkeršyti. Jis nusprendė savo antrąją pusę parduoti... internetiniame „eBay“ aukcione, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.

Australijoje A. Hitlerio kostiumą vilkintis moksleivis pasirodė renginyje, kuriame dalyvavo žydų vaikai (25)

Vienas australų moksleivis, persirengęs Hitleriu, laimėjo prizą už geriausią kostiumą renginyje, kuriame dalyvavo ir žydų vaikai.