Ar žmonės bijo stomatologų?

 (1)
Britų stomatologų asociacijos atlikti tyrimai parodė, kad daugiau kaip 25% pacientų eidami pas dantistą jaučia stiprią baimę.
Paprašyti išvardinti pagrindines priežastis, vertusias juos drebėti net pagalvojus apie stomatologus, 9% respondentų teigė, kad juos nemaloniai nuteikė ankstesni apsilankymai stomatologijos kabinetuose, net 25% apklaustųjų prisipažino, kad vaikystėje jie patyrė keletą labai nemalonių akimirkų dantisto kėdėje.

26% žmonių baimę sukėlė skausmas ir diskomfortas, kurį jie paprastai asocijuoja su dantų taisymu, 20% teigė tiesiog nekenčiantys dantų grąžto garso bei nuskausminamųjų injekcijos ir ik 5% prisipažino nelinkę eiti pas dantistą, nes tai paprasčiausiai per brangu.

Maždaug septyni iš dešimties teigė einantys pas stomatologą bent jau karą per metus, o 48% - kelis kartus per metus.

73% apklaustųjų prisipažino nejaučią jokios baimės eidami pas stomatologą. Vyrai pasirodė mažiau besinervinantys dėl būsimo dantų taisymo, tačiau moterys reguliariau vaikšto pas stomatologus.

“Ši apklausa parodė, kad žmonės visai nesibijo lankytis pas stomatologus,” teigė daktaras Martinas Fallowfieldas, dantistas iš Peterborough. ”Dantų taisymo technologija šiuo metu yra labai žymiai patobulėjusi, todėl dantų taisymas tapo beveik visai neskausmingas.”

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Panda tuščiai laiko nešvaisto - daro atsilenkimus (2)

Neįtikėtinai miela panda gulėdama bambukų pataluose daro atsilenkimus. Neįprasti gyvūno judesiai patraukė lankytojų dėmesį.

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.