Aplink Žemę skries Arthuro Clarke vardu pavadintas palydovas

 (1)
Mokslinės fantastikos rašytojo Arthuro C. Clarke (Arturo Klarko) vardu pavadintas kosminis palydovas.
Europos telekomunikacijų palydovų organizacija (EUTELSAT) pavadino naujausią palydovą A. Clarke vardu, pripažindama jo novatorišką vaidmenį, plėtojant pasaulinius ryšių tinklus. Tai pranešė rašytojo kanceliarija Šri Lankos sostinėje Kolombe.

Pasak "Reuters", A. Clarke laikomas Žemės atžvilgiu stacionarios orbitos sumanytoju.

Naujasis palydovas buvo paleistas antradienio vakarą iš Rusijos Baikonūro kosmodromo, esančio Kazachstane. Nuo birželio mėnesio šis palydovas teiks platų paslaugų diapazoną, įskaitant duomenų bei vaizdo transliavimą ir interneto ryšį.

Didžiojoje Britanijoje gimęs A. Clarke po poliomielito yra prikaustytas prie invalido vežimėlio. Jis jau daugiau kaip 30 metų gyvena Šri Lankoje. A. Clarke yra daugybės romanų bei mokslinės fantastikos knygų, taip pat kelių dokumentinių filmų autorius.

Per pastarąjį pusšimtį metų išsipildė nemažai A. Clarke mokslinių prognozių, tarp kurių - 1945 metais aprašytas geostacionarių ryšių palydovų tinklas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.