Ant cigarečių pakelių pasirodys perspėjimas ir apie impotenciją

 (3)
Europos Sąjunga planuoja, kad netrukus ant cigarečių pakelių turėtų pasirodyti ir įspėjimas apie impotenciją. Šis žingsnis - tai dalis kampanijos, siekiančios perspėti rūkalius apie visus jiems gresiančius pavojus.
Naujoji pastaba greičiausiai bus suformuluota taip: " rūkymas sukelia impotenciją", tačiau galimas ir detalesnis potencialios rizikos aprašymas. Tokiu atveju ant cigarečių pakelių bus parašyta: "Rūkymas sukelia impotenciją; rūkymas gali lemti seksualinę impotenciją, atsirandančią dėl sumažėjusio kraujo srauto į penį. Dėl to gali neįvykti erekcija".

Galutinę pastabos formuluotę vis dar svarsto ES Ministrų taryba. Beje, yra dar ir pasiūlymų ant pakelių pavaizduoti ilgą, nusvirusią nuorūką.

Ministrų tarybos darbo grupės, susijusios su sveikatos klausimais, susitikime buvo svarstomos ir kitos įspėjamosios pastabos, pavyzdžiui "rūkymas skatina odos senėjimą".

"Tabako kompanijos stengiasi įtikinti žmones, kad rūkymas yra seksualumo ir šaunumo rodiklis, tačiau toks perspėjimas dėl galimos impotencijos primintų apie liūdną realybę," sakė Clive'as Batesas, darbo grupės vadovas. "Tabako gamintojai ir vyriausybė privalo įvardinti visas galimas grėsmes ir riziką."

"Tai tik dar vienas tipiškas prieš rūkymą nukreiptas triukas. Jie kiaušinis desperatiškai bando įtikinti žmones mesti rūkyti," teigė Martinas Ballas, kampanijos už rūkalių teises organizatorius. "Dabartinė ataka yra nukreipta į rūkalių pasididžiavimą - jeigu jūs esate vyras, jums sakoma, kad tapsite impotentas, jeigu jūs moteris - kad greitai atsiras raukšlės ir jūs pasensite. Tai absurdiška."

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.