Ankstyva menopauzė ir vėlyvas gimdymas gali padidinti mirties riziką

Moterims, kurioms anksti prasideda menopauzė ir kurios vėlai susilaukia vaikų, gali padidėti ankstyvos mirties rizika, teigiama tyrimo išvadose, publikuotose žurnale "The American Journal of Epidemology".
Daktarė Glinda Cooper kartu su kolegomis tyrė 826 moteris, kurios 1934-1939 metų laikotarpiu buvo jaunesnės nei 25-erių metų. Jos buvo stebimos iki pat 1991-ųjų ir renkama informacija apie menopauzę, gimdymus bei vaisingumą.

Išanalizavus visus tyrimo duomenis buvo nustatyta, kad moterys, kurios būdamos vyresnės nei 40 metų susilaukė vaikų, pasižymėjo du kartus didesne mirties rizika nei moterys, gimdžiusios būdamos 30-34 metų.

Šio tyrimo išvados paneigė ankstesnio tyrimo rezultatus, kuriuose buvo teigiama, kad vyresnio amžiaus moterims, susilaukiančioms vaikų, mirties rizika sumažėja.

"Kadangi kelių tyrimų rezultatai buvo priešingi, gali iškilti klausimas, ar iš viso galima įžvelgti kokis nors menopauzės ar vėlyvo gimdymo efektus," prisipažino Cooper.

"Be kokiu atveju dėl ankstyvos menopauzės sumažėjus estrogeno kiekiui kraujyje moterys gali rizikuoti anksčiau susirgti širdies ligomis," teigė daktarė. "Vienas dalykas, kurio mes dar nežinome, yra tai, ar moterys, kurios anksti susiduria su menopauze ir pradeda vartoti specialius estrogeno pakaitalus, sumažina šią riziką ar ne."

Ankstyva menopauzė nėra "tokia reta būsena, kaip žmonės galvoja", sakė Cooper. Ją patiria apie 5-10% moterų.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.